Ga naar inhoud
PRISMA
Terug naar CivCraft

CivCraft · Wiki · 8/19

Cultuur en geluk

Hoe je grens groeit, wat elk biome opbrengt, en hoe geluk alles wat je town maakt vermenigvuldigt.

HoofdstukkenHoofdstuk 8 van 19

Vier getallen bepalen hoe sterk een town is: cultuur, hammers, beakers en geluk. Ze hangen samen. Cultuur maakt je grens groter, een grotere grens levert meer hammers en beakers op, en geluk vermenigvuldigt alles.

/town info toont ze alle vier voor je eigen town.

Een Monument en een Temple geven je town cultuur en geluk.

Cultuur

Cultuur is het gebied waarover je town invloed heeft. Het is groter dan het land dat je geclaimd hebt.

Binnen je cultuur:

  • kan je land claimen en torens en een Trommel bouwen;
  • kan niemand anders een kamp of beschaving stichten;
  • mag niemand van een andere civ lava plaatsen;
  • telt elke chunk mee voor de opbrengst van je town, volgens zijn biome.

Hoe cultuur groeit

Gebouwen maken elk uur cultuur: de Capitol 50, een Town Hall 25, een Monument 200 en een Temple 100. De regering en het geluk van de town vermenigvuldigen dat. Loopt er geen onderzoek, dan worden de ongebruikte beakers van de town ook cultuur, tegen 1 cultuur per 10 beakers.

Bij elke drempel stijgt het cultuurlevel en schuift de grens op.

LevelCultuur nodigBereik vanaf het midden (chunks)
004
15006
210.0008
320.00011
4100.00013
5250.00015
6500.00017
71.000.00020
82.000.00024
94.000.00030
105.000.00038

De vorm van de grens

Cultuur spreidt zich uit vanuit de Town Hall of Capitol, chunk per chunk, recht naar noord, oost, zuid en west. Het resultaat is een ruit. Het bereik in de tabel telt langs die rechte lijnen: op level 0 ligt de grens 4 chunks recht van het midden, maar schuin maar 2 chunks in elke richting.

Raken de grenzen van twee towns elkaar, dan gaat een betwiste chunk naar de town met het hoogste cultuurlevel, gewogen naar de afstand. Het geclaimde land van een andere town houdt je cultuur altijd tegen.

Op de webkaart zie je de cultuur van elke civ als gekleurd vlak.

Wat een biome opbrengt

Elke chunk in je cultuur geeft je town per uur de waarden van zijn biome. Kies je plek dus met het oog op wat je wil worden.

  • Hammers: bouwsnelheid en units. Bergen en heuvels geven het meest.
  • Groei: hoe snel Farms groeien. Rivieren en vlaktes geven het meest.
  • Geluk: telt mee voor de toestand van de town.
  • Beakers: onderzoek. Oceanen, moerassen en ijsvlaktes geven het meest.
BiomeHammersGroeiGelukBeakers
Badlands200,031,5
Bamboo Jungle20,250,031
Beach0,250,50,061,5
Birch Forest1,50,750,0250,5
Cherry Grove20,150,020,5
Cold Ocean0,50,250,021
Dark Forest10,50,0250,75
Deep Cold Ocean0,50,2501,5
Deep Frozen Ocean0,25003
Deep Lukewarm Ocean0,50,2501,5
Deep Ocean0,50,2501,5
Desert0,2510,031
Eroded Badlands20,50,010,25
Flower Forest110,050,75
Forest11,250,0250,5
Frozen Ocean0,25003
Frozen Peaks20,250,021
Frozen River22,50,0151
Grove2,50,150,020,25
Ice Spikes0,500,033
Jagged Peaks4,5000,5
Jungle0,510,021
Lukewarm Ocean0,50,250,021
Mangrove Swamp2,50,10,020,5
Meadow2,50,50,0150,5
Mushroom Fields10,50,030,5
Ocean0,50,250,021
Old Growth Birch Forest2,50,50,011
Old Growth Pine Taiga1,50,250,021,5
Old Growth Spruce Taiga2,50,250,010,25
Pale Garden2200,5
Plains0,2520,0250,5
River1,530,0250,5
Savanna11,50,031
Savanna Plateau1,251,250,0251
Snowy Beach200,011
Snowy Plains10,50,020,5
Snowy Slopes20,250,021
Snowy Taiga10,250,021,5
Sparse Jungle10,50,031
Stony Peaks4,5000,5
Stony Shore300,0150,15
Sunflower Plains11,50,041
Swamp0,2510,021,5
Taiga20,50,020,5
Warm Ocean0,50,250,021
Windswept Forest4,5000
Windswept Gravelly Hills4000,5
Windswept Hills4000,15
Windswept Savanna40,2500,25
Wooded Badlands1,510,020,5

/town survey telt dit op voor de plek waar je staat, voor je er iets sticht.

Hammers

Een Mine geeft je town hammers.

Hammers zijn de bouwkracht van een town. Ze bepalen hoe snel gebouwen en units klaar zijn.

Een town krijgt hammers van:

  • elke chunk in zijn cultuur, volgens het biome;
  • Mines, de Blacksmith en de Stable;
  • de trade goods met de buff Construction of Advanced Tooling.

De regering en het geluk van de town vermenigvuldigen het totaal.

Geluk

Elke town heeft punten geluk en punten ongeluk. Het aandeel geluk in het totaal bepaalt de toestand van de town, en die toestand vermenigvuldigt haar hammers, cultuur, beakers en coins.

ToestandVanafOpbrengst
Revolt0%20%
Unrest20%50%
Unhappy40%75%
Content50%100%
Happy70%115%
Elated85%130%
Ecstatic92%150%

Een town van 50% is dus Content en produceert normaal. Zakt ze onder 40%, dan verliest ze een kwart; boven 92% wint ze de helft.

Wat gelukkig maakt

  • Elke town begint met 12 geluk.
  • Elke chunk in de cultuur geeft een klein beetje, volgens het biome.
  • Temple +5, Monument +3, Market +1.
  • De buff Hedonism van een trade good: +3 per stuk.
  • De gebeurtenissen Truffles en Herbs.

Wat ongelukkig maakt

  • 1 per inwoner van de town.
  • 1 per town in je civ, voor elke town.
  • 2 per veroverde town in je civ.
  • De afstand tot de hoofdstad, tot hoogstens 15. Towns waarvan de cultuur die van de hoofdstad niet raakt, tellen zwaarder.
  • Een Blacksmith: 3.
  • Oorlog die je zelf verklaard hebt: 3 per oorlog, en meer naarmate je sterker bent dan je tegenstander. Een Barracks neemt daar 3 van weg.
  • Een spion die de missie Incite Riots uitvoert, en een mislukte Slime Plague.

Gebeurtenissen

Elke 12 tot 24 uur kan er in een town iets gebeuren. /town event show toont de lopende gebeurtenis en wat je moet doen; /town event activate start een gebeurtenis die op jou wacht.

GebeurtenisKans per rondeDuur
Slime Plague5%48 uur
Truffles!5%72 uur
Productivity Soars!5%72 uur
Herbs5%8 uur
Gold Rush!5%12 uur
  • Slime Plague. Er verschijnen slimes in de town. Dood er genoeg binnen de tijd, anders krijgt de town 3 ongeluk voor 48 uur.
  • Truffles! De town krijgt 5 geluk voor 72 uur. Je hoeft niets te doen.
  • Productivity Soars! De town maakt 72 uur lang anderhalf keer zoveel hammers.
  • Herbs. Ga binnen 8 uur naar de aangegeven plek. Lukt het, dan krijgt de town 5 geluk voor 5 dagen.
  • Gold Rush! Ergens in de wereld zit een blok met coins. Wie het binnen 12 uur vindt en breekt, krijgt 75.000 coins.